"Cóż za postawa obywatelska, godna pochwały…" - napisał radny Dominik Zawada. Zarówno jego, jak i wzywających policję. Radny z dziećmi namalował ostrzeżenie przed "zebrami".

 

fot. czytelniczka

"SMART STOP" to akcja, która odbywa się w wielu miastach i zregóły organizowane jest przez miejscową policję. Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach. 

- Dziś wspólnie z moimi ziomkami z osiedla ruszyliśmy w miasto, żeby poprawić bezpieczeństwo w rejonach szkół, przedszkoli itp. Rejon działania miałem wcześniej przygotowany i uzgodniony z Wydziałem Przygotowania i Realizacji Inwestycji. Piszę o tym nie bez przyczyny ponieważ, w trakcie malowania pictogramów mieliśmy interwencję Straży Miejskiej. Jak się okazało ktoś poinformował Policję o Naszych działaniach, a ta sprawę przekazała do SM. Cóż za postawa obywatelska, godna pochwały…hehe. Radny z dziećmi łamie prawo bo wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Ale do rzeczy. Ze względu na zmianę przepisów ruchu drogowego oraz okres wakacji post anowiłem przy wybranych przejściach dla pieszych namalować pictogram wskazujący na zakaz używania telefonu na tzw. „zebrze”. Część dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście często przemieszczają się wpatrzone w ekran smartfona nie zwracając uwagi na otoczenie. Mam nadzieją, że dzięki tej akcji zwrócą szczególną uwagę podczas przejścia z jednej strony ulicy na drugą. Oczywiście nie dotyczy to tylko dzieci - poinformował radny Dominik Zawada w mediach społecznościowych. 

- Część z Was miało okazję widzieć podczas akcji moich pomocników Tymona, Igora, Marcela i Kubę, którzy dzielnie sterowali ruchem, zamiatali chodnik przed malowaniem oraz zabezpieczali miejsce malowania. Niestety szablon uległ uszkodzeniu choć całe szczęście zbiegło to się z wyczerpaniem zapasów specjalnej farby do malowania pasów. W ramach akcji udało się pomalować znaki przy pasach w okolicy szkoły nr 1, 3, 4, przedszkola nr 4 i 5, Liceum Ogólnokształcącego, „Górnika”, parku im. Jana Pawła II, urzędu Miasta i Gminy Bogatynia oraz księgarni. Foto i wideorelacja dzięki niezawodnej Kasia Mandyk, która dzielnie dotrzymywała nam kroku pomimo braku jednośladu. Przy okazji dzięki wszystkim kierowcom i przechodniom za każdy uśmiech i dobre słowo oraz postawy obywatelskiej osoby która zadzwoniła na policję - dodaje radny.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.