- reklama -

"By kolejna diagnoza była jedynie przystankiem w drodze po lepsze życie!" - napisał Miłosz w tytule zbiórki. W akcję włączył się m.in. Krystian K-Jah Walczak. 

 

Miłosz Szarawara, fot. www.siepomaga.pl/milosz-szarawara

- Staram się walczyć, ale sił i środków, by tę walkę kontynuować, wciąż brakuje! Nazywam się Miłosz Szarawara  -   od dzieciństwa jestem niepełnosprawny. Od dzieciństwa też nieustannie walczę, o samodzielność, o sprawność, o "normalne życie"! - napisał Miłosz na swojej zbiórce na portalu siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/milosz-szarawara). 

- Przyjaciele, którzy znają mnie od lat, mówią  również że jestem urodzonym kierowcą. Od ponad 20 lat  jestem szczęśliwym posiadaczem  prawa jazdy i  przemierzyłem  już dziesiątki tysięcy kilometrów – co ciekawe samochodem bez żadnych specjalnych adaptacyjnych dostosowań dla osoby niepełnosprawnej. Dla wielu z zewnątrz dziwnym zawsze był „samochód widmo” poruszający się po polskich drogach. Drugą wielką pasją, którą od wielu lat i mimo przeciwności realizowałem była wspinaczka i turystyka  górska. Udało się w tym czasie zdobyć między innymi Kasprowy Wierch. Ostatnią z wielkich moich  pasji było pływanie. Tutaj również mimo fizycznych przeciwności  osiągałem  swoiste sukcesy, potrafiąc pokonać za jednym zamachem kilka długości basenu olimpijskiego - opisuje Miłosz. 

- Niestety 19 marca 2021 życie w nagły i niespodziewany sposób zweryfikowało wszystkie moje  plany.  Tego dnia obudziłem się w bezruchu, bez czucia od klatki piersiowej w dół. Okazało się po szybko podjętej diagnozie, że dotknięty zostałem  poważnym paraliżem. Natychmiast podjąłem decyzję, by stanąć do największej walki swojego życia. Walki o powrót do sprawności. Podjąłem  trudne, życiowe decyzje, by móc bez zbędnej zwłoki stanąć do tej nierównej walki o powrót do normalnego życia. Środki te  pozwalają mi  się intensywnie rehabilitować. Niestety miesięczny koszt takiej rehabilitacji m.in. w prywatnej klinice w Otwocku to koszt blisko 20.000 zł. Środki powoli się kończą, a podjęta walka, by mogła być kontynuowana, wymaga zabezpieczenia środków finansowych z przeznaczeniem na dalsze leczenie oraz zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, którego koszt to kilkadziesiąt tysięcy złotych - dodaje. 

Do kontynuacji "swojej walki" Miłosz  potrzebuje  ogromnych  środków  finansowych, które na dzień dzisiejszy przekraczają jego możliwości  i możliwości jego bliskich. - Na dzień dzisiejszy napotykam na trudności w efektywnym leczeniu w Polsce, w tym również stanu zapalnego, który bezpośrednio zagraża mojemu życiu. Wierzę, że zbiórka pozwoli na zebranie środków koniecznych do kontynuowania leczenia, w tym również poza granicami Polski   i powrót  do normalnego życia. Wiem jedno - nie pozwolę, by moje życie skończyło się na szpitalnym łóżku. Zrobię  również wszystko, by okres przebywania  na wózku inwalidzkim był, jeśli to możliwe, niezbyt długotrwały. Jestem zdeterminowany, by pokonać kolejne trudności i wrócić do normalności już w 2023 roku.  Wszystko to nie jest w stanie zakończyć się szczęśliwym finałem bez Waszego wsparcia! - napisał Miłosz. 

W akcję pomocy włączył się inny znany bogatynianin Krystian K-Jah Walczak. - Miłosz Szarawara z mojego rodzinnego miasta Bogatynia liczy na nasze wsparcie i pomoc. Już dzisiaj startują licytacje oraz konkursy z kozackimi gadżetami, płytami oraz darami od dobrych serc. Nie bądź obojętny, pomagamy! - napisał w mediach społecznościowych muzyk.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Blok 7 o mocy 496 MW…

24-07-2021 Wyświetleń:294 Brak komentarzy

PGE stroną porozumi…

23-07-2021 Wyświetleń:602 Brak komentarzy

Międzynarodowy Sing…

23-07-2021 Wyświetleń:296 Brak komentarzy

Poszukiwany wpadł z…

23-07-2021 Wyświetleń:889 1 Komentarz

Kolejna runda polsko…

23-07-2021 Wyświetleń:772 1 Komentarz

Miłość po bogaty…

23-07-2021 Wyświetleń:241 Brak komentarzy

PGE: Nowy blok w Ele…

20-07-2021 Wyświetleń:2239 18 Komentarzy

Przekroczone stany r…

17-07-2021 Wyświetleń:3375 14 Komentarzy

Zatrzymano sprawcę …

17-07-2021 Wyświetleń:2221 5 Komentarzy

Miłosz Szarawara z …

17-07-2021 Wyświetleń:3653 Brak komentarzy

Radny z dziećmi mal…

17-07-2021 Wyświetleń:3578 23 Komentarzy

Straż: palący prob…

17-07-2021 Wyświetleń:1559 Brak komentarzy

sobota, lipiec 24, 2021