Radni przegłosowali zmiany w budżecie, które zakładają organizację imprezy plenerowej "Wakacje z Energią". Koszt to ponad 250 tys. zł. Określono również jakie gwiazdy wystąpią na scenie. 

Bilbord reklamujący imprezę przed magistratem - 2018 rok, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Dawid Kwiatkowski i zespół "Piękni i Młodzi" (planowany koszt występu to ok. 46 tys. zł i 34 tys. zł). Zaplanowano również dmuchańce i atrakcje plenerowe dla dzieci oraz DJ-a po koncercie. Za imprezą byli wszyscy obecni radni (18) oprócz Dominika Zawady, który złożył wniosek o  nie przydzielanie dodatkowej kwoty na rozrywkę. Wniosek argumentował m.in. sytuacją geopolityczną i rosnącymi kosztami utrzymania. 

- Wniosek dotyczył usunięcia z projektu uchwały nowego zadania pn. "Wakacje z energią" o wartości 251 800 zł. (...) Polecam posłuchać moich argumentów, ponieważ ten wniosek miał na celu ograniczenie zbędnych wydatków i gospodarowanie środkami według możliwości finansowych, a nie na zasadzie „zastaw się, a postaw się”. Nie mam nic przeciwko wydarzeniom kulturalno- rozrywkowym, sam chętnie w nich uczestniczę, ale wszystko na miarę możliwości. Historia tej gminy zna już takie przypadki i nie ma mojej zgody na pogłębianie deficytu kosztem zabawy. Ostatecznie mój wniosek nie znalazł poparcia wśród radnych. Jedyną osobą podzielającą moje zdanie była radny Zbigniew Szatkowski - komentował radny na portalu społecznościowym. W zmianach do budżetu znalazła się również pozycja dotycząca zakupu pojazdu dla urzędu w planowanej kwocie 190 tys. zł. Swoją negatywną opinie w tym temacie wyraziłem na komisji budżetu w poniedziałek natomiast po wynikach głosowania nad moim wnioskiem mam wrażenie, że głową muru nie przebiję więc liczę, że w tej kwocie zostaną zakupione dwa pojazdy - dodał radny. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.