- Od kilku miesięcy, łapiemy kociaki z Bogatyni i okolic. Kociaki małe duże, chore, dzikie, nie ma to znaczenia w jakim są stanie, każdemu z osobna poświęcamy czas, aby dostały miłość której wcześniej nie miały - opowiada nam Eliza Oleksik, która właśnie uruchomiłz "zrzutkę" na remont domu dla kotów.

Na zdjęciu Bolesław oraz nasz prywatny kociak Marsik, fot. Kociaki bezdomniaki - koty do adopcji

- Leczymy je: robaki, pchły, panleukopenia, zapalenie pęcherza i nerek nie są nam obce. Większość kociaków, szczególnie tych większych na początku wręcz nas nienawidzi, potrafią ugryźć, podrapać, a z czasem stają się najwspanialszymi miziakami. Niestety są też koty których nie da się już oswoić i takie leczymy kastrujemy i na koniec wypuszczamy w miejsce bytowania o ile takie jest gdzie dobrzy ludzie wiemy że je nakarmią. Obecnie mamy pod opieką 6 dorosłych kotów plus 2 nasze prywatne i 12 maluchów plus jeden nasz prywatny. Najmłodsi nasi podopieczni mają 6 tygodni a najstarszy około 5 lat. Kociaki trzymamy u siebie w mieszkaniu, chyba że są chore to urządziliśmy im piwnice aby mogły odbywać tam kwarantannę w godnych warunkach, kuwety, drapaki i co najważniejsze pełne miski - dodaje Eliza.

Dla kotów może powstać prawdziwy dom. - Dzisiejszy dzień jest jednym z lepszych. Dostaliśmy dom, w którym możemy stworzyć UWAGA azyl dla bezdomnych kotów! - poinformowała Eliza uruchamiając zbiórkę na remont na portalu zrutka.pl (poniżej link). - Możliwości są ogromne. Dom potrzebuje remontu generalnego od podłogi, po wstawienie okien i drzwi, odnowienie całego wnętrza aż po naprawę dachu. Pamiętajcie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Dom jest duży, pole dookoła niego również więc może powstać tam coś niezwykłego! Dodatkowo jest to jeden z zabytków naszego miasta, jest to dom przysłupowy! Kiedyś był to dom mieszkalny, a teraz może być to dom dla kociaków-bezdomniaków, dający im bezpieczeństwo, schronienie oraz szanse na nowe, lepsze życie. Liczymy na waszą pomoc i wielkie serca! - dodaje.

Dlatego chcielibyśmy dodatkowo poinformować wszystkich mieszkańców Bogatyni, jeżeli widzicie małe, chore kociaki żyjące na ulicy, pilnie potrzebujące pomocy prosimy zgłoście to do nas a my je złapiemy (więcej informacji na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082513583525.)

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.