Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 46-letniego mieszkańca Zabrza, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości na podstawie listu gończego. Mężczyzna uchylał się od obowiązku płacenia alimentów, narażając osobę do nich uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych i za to przestępstwo sąd zastosował wobec niego karę więzienia. Poszukiwany trafił już do aresztu, gdzie spędzi rok.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 46-latka. Za mieszkańcem Zabrza wystawiony był list gończy. Mężczyzna nie płacił alimentów i teraz ma do obycia rok więzienia. Poszukiwany trafił już do aresztu.Niepłacenie alimentów to przestępstwo opisane w art. 209 Kodeksu karnego. Popełnia je ten ten, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego np. orzeczeniem sądowym czy umową.

Sprawca tego przestępstwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli swoim zachowaniem naraża osobę uprawnioną do alimentów na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.