02.02.2023 o godzinie 15:29 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Zgorzeleckiej w Zawidowie.

Po przybyciu pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej ustalono, że jako pierwsze na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa patrole policji. Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, po czym z całkowicie zadymionego lokalu ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz budynku. Podjęli jednocześnie pierwsze działania gaśnicze za pomocą gaśnic będących na wyposażeniu radiowozów. W trakcie ewakuacji poszkodowanego Policjanci odnaleźli przewrócony na bok piecyk gazowy zasilany 11 kg butlą z LPG, w której zakręcili zawór i wynieśli na zewnątrz. 

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz na jednoczesnym prowadzeniu działań gaśniczych poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na źródło pożaru. Następnie przekazano osobę poszkodowaną przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Na wielkie słowa uznania zasługują policjanci, którzy bohatersko przystąpili do ratowania życia ludzkiego, nie czekając biernie na przybycie pierwszych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Ich działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego oraz spowolnienia rozwoju pożaru, który bez ich udziału mógł objąć dalszą część budynku, a nawet doprowadzić do wybuchu gazu z butli LPG.

Źródło, foto: KP PSP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.