Do bogatyńskiego magistratu trafiła petycja w sprawie parkingu na Osiedlu Orła Białego. Burmistrz odpowiedział. Sprawa jest skomplikowana, ale do zrobienia. Co na to miszkańcy?

Znaleźć wolne miejsce do parkowania to cud, fot. bogatynia.info.pl

"W związku ze zbyt małą ilością miejsc parkingowych w obrębie Osiedla Orła Białego oraz z uwagi na wzrastającą liczbę pojazdów samochodowych, z dnia na dzień coraz trudniej jest znaleźć wolne miejsce postojowe. W rejonie Naszego osiedla usytuowanych jest kilkanaście bloków zamieszkałych przez setki mieszkańców. Samochody parkowane są na pasach drogowych oraz w miejscach, gdzie występuje słaba widoczność dla pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz pieszego. Powoduje to bardzo duże utrudnienia, a wręcz czasami uniemożliwia przejazd i dojazd do poszczególnych bloków, w tym przede wszystkim chodzi o pojazdy służb specjalnych i ratowniczych, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców" - możemy przeczytać w petycji.

Budowa parkingu samochodowego na przedmiotowej działce poprawi przejezdność ulic, zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz ułatwi mieszkańcom bezpieczne parkowanie samochodów. Ponadto informujemy, iż w celu budowy parkingu w wyznaczonym przez Nas miejscu, istnieje możliwość zrzeczenia się gruntu na rzecz Miasta i Gminy Bogatynia bądź ustanowienia służebności gruntu - dodają wnioskodawcy.

Odpowiadając na petycję w sprawie budowy parkingu samochodowego przy ul. Osiedle Orła Białego 9-11-13-15 w Bogatyni, burmistrz Wojciech Dobrołowicz poinformował, że wniosek zostanie przyjęty do realizacji pod następującymi warunkami:

- Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości poł. przy ul. Osiedle Orła Białego 9-11-13- 15 w Bogatyni zobowiązana jest do podjęcia uchwały w sprawie podziału nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 3/31 (Obręb Bogatynia II, AM-18) oraz zlecenia czynności podziałowych na rzecz geodety. Następnie nieruchomość po podziale zostanie przekazana na rzecz Gminy Bogatynia;

- Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości poł. przy ul. Osiedle Orła Białego 9-11-13- 15 w Bogatyni zobowiązana jest do podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wycinkę drzew z nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 3/31 (Obręb Bogatynia II, AM-18), a także do złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na wycinkę tych drzew do Wydziału Ochrony Środowiska tutejszego urzędu.

Ponadto Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości poł. przy ul. Osiedle Orła Białego 9- 11-13-15 w Bogatyni zobowiązała się do podjęcia współpracy ze Wspólnotą Mieszkaniową nieruchomości poł. przy ul. Osiedle Orła Białego 17-19 w Bogatyni w zakresie dokonania przez tą wspólnotę podziału nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 3/30 (Obręb Bogatynia II, AM-18) oraz zlecenia czynności podziałowych na rzecz geodety, a także przekazania na rzecz Gminy Bogatynia części tej działki, co pozwoli na wykonanie większej ilości miejsc postojowych. W przypadku braku zgody Wspólnoty Mieszkaniowej nieruchomości poł. przy ul. Osiedle Orła Białego 17-19 w Bogatyni prace zostaną zrealizowane jedynie na podzielonej nieruchomości gruntowej oznaczonej nr działki 3/31 (Obręb Bogatynia II, AM-18).

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.