Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali dwie osoby podróżujące osobowym peugeotem. Mężczyzna siedzący za kierownicą zlekceważył dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Jakby tego było mało, obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mundurowi z Legnicy pełniąc służbę na terenie Bogatyni, zwrócili uwagę na kierującego osobowym peugeotem, który na widok oznakowanego radiowozu skręcił w drogę poprzeczną i gwałtownie przyspieszył.

Policjanci mając podejrzenie, że mężczyzna siedzący za kierownicą ma coś na sumieniu, postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, które to kierujący zignorował, podejmując próbę ucieczki.

Po chwili stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożną latarnię. Kierujący wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci dogonili go i przystąpili do wyjaśniania przyczyn takiego zachowania.

Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że obowiązuje go do 2030 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jakby tego było mało, podróżująca z 40-latkiem kobieta posiadała przy sobie środki zabronione przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w postaci kilku porcji handlowych metamfetaminy.

Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a jego towarzyszce kara 3 lat. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Źródło: SPPP w Legnicy

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.