Pracownicy biorą sprawy w swoje ręce!  - informuje naszą redakcję NSZZ Solidarność’80 przy Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny. Według związkowców połowa pracowników pracuje za najniższą krajową. Plakat zawisł w centrum Bogatyni obok sklepu Lidl.

- (Pracownicy) zmobilizowali się i wystąpili z pismem przedsporowym do Pracodawcy o docenienie i wynagrodzenie ich ciężkiej pracy oraz rekompensaty galopującej inflacji! Ta sytuacja zmobilizowała niektórych pracowników do powiększenia grona związkowego NSZZ Solidarność’80 OPSiWR i przyłączenia się do wspólnej walki o Normalny byt swoich rodzin. Zaznaczyć trzeba że od stycznia 2023r nie było żadnej podwyżki! Zdesperowani pracownicy grożą strajkiem w OPSiWR i odejściem na czas strajku od swoich obowiązków na rzecz Gminy Bogatynia - tylko czy do tego musi dojść? Organizacja wykazuje chęć dialogu społecznego już od stycznia br. jednak brak woli Dyrektora oraz Władz Gminy może doprowadzić do nikomu niepotrzebnego konfliktu społecznego. Brawo związkowcy – macie wsparcie całego Regionu Dolnośląskiego NSZZ Solidarnosc'80! - możemy przeczytać w związkowym uzasadnieniu. 

O możliwym strajku informowaliśmy już w artykule Pracownicy opieki społecznej chcą 1500 zł podwyżki. Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność '8O przy BOPSiWR w Bogatyni działając w oparciu o przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - żąda podwyższenia od dnia 1 stycznia 2023 r. indywidualnych wynagrodzeń wszystkich pracowników BOPSiR o 1 000 zł brutto (płacy zasadniczej) za pracę w pełnym wymiarze czasu pracy oraz od 1 stycznia 2024 r. o 500 zł brutto płacy zasadniczej za pracę w pełnym wymiarze czasu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.