W ubiegłym tygodniu odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni w porządku obrad znalazły się również zmiany do budżetu. prawie 700 tys. zł więcej zapłacimy w sumie za budowane targowisko i monitoring miejski.

Radni zdecydowali o dofinansowaniu budowy targowiska miejskiego kwotą 260 tys. zł. Zwiększono także wartość zadania dotyczącego budowy monitoringu miejskiego o kwotę 405 tys. zł. Powodem wzrostu jest zwiększony zakres prac o dodatkowe kamery umieszczone na basenie i targowisku. 

Przypomnijmy, że na targowisku dostępnych będzie 11 stanowisk handlowych w budynkach architektonicznie imitujących zabudowę przysłupową. Wartość robót realizowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bogatyni to pierwotnie kwota 2 037 150 zł. Inwestycja miała być ukończona w kwietniu br. 

Monitoring miejski to zadanie wycenione pierwotnie na 2,7 mln zł. Konica Minolta została wybrana w drodze przetargu. W ramach umowy wykona kompletną dokumentację projektową systemu monitoringu, a także zrealizuje prace budowlano-montażowe niezbędne do uruchomienia systemu, m.in. demontaż elementów starego radiowego systemu monitoringu, instalacja 32 kamer (w tym 14 stałopozycyjnych i 18 obrotowych) oraz 17 głośników. Firma zbuduje również dwie stacje operatorskie zlokalizowane w siedzibie Straży Miejskiej oraz na Komisariacie Policji. Ponadto dostarczy wymagane elementy aktywnych systemów (rejestratorów, serwerów itd.) w serwerowni, oraz zaadaptuje pomieszczenia w siedzibie Straży Miejskiej na serwerownię. Inwestycja ma być zakończona w połowie tego roku. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.