Policja federalna aresztowała przemytników w Żytawie (Zittau). Ponadto złodzieje biorą na cel altanki przygranicznych ogródków.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum

W sobotę rano w Zittau policja federalna złapała przemytnika, który swoim VW Crafterem przewoził łącznie 19 migrantów. Według policji federalnej funkcjonariusze zatrzymali furgonetkę około 5:50 rano na ulicy Dr.-Sommer-Strasse. Kierowca - mężczyzna z Uzbekistanu - został zatrzymany jako przemytnik. W pomieszczeniu transportowym znajdowało się 18 Turków i jeden Afgańczyk. W tym dzieci. Ponieważ w pomieszczeniu transportowym nie było siedzeń ani okien, migranci siedzieli na podłodze w kucki, zupełnie niezabezpieczeni. Policja federalna zatrzymała 19 osób i prowadzi śledztwo w sprawie kierowcy przemytu cudzoziemców w okolicznościach zagrażających życiu. Dochodzenia wciąż trwają.

W dzielnicy Eckartsberg w Mittelherwigsdorf nieznany wcześniej sprawca włamał się w piątek rano do trzech altan ogrodu działkowego „Schleekretscham”. Tam ukradł różne narzędzia i inne przedmioty o łącznej wartości około 1550 euro - podała policja. Spowodował szkody majątkowe na około 1200 euro. Sprawca nie zauważył, że podczas popełniania przestępstwa był filmowany przez kamerę zainstalowaną w ogrodzie. Służba kryminalna Żytawy-Oberland wszczęła dalsze śledztwo.

Nieznani sprawcy zaatakowali także kosztowności w ogródku działkowym przy Friedensstrasse w Żytawie w piątek wieczorem. Przedarli się przez okno do altany w oddziale „Unity eV” i ukradł piłę łańcuchową, kosiarkę, szlifierkę kątową i nożyce do żywopłotu o łącznej wartości około 500 euro. Według policji straty materialne oszacowano również na 50 euro. Służba kryminalna Żytawy-Oberland wszczęła dalsze śledztwo.

W sobotę między 11:00 a 14:00 nieznani sprawcy ukradli VW Golfa IV na Marktstraße w Ebersbach. Jak ustalili policjanci, właściciel samochodu zgubił poprzedniej nocy kluczyki. Szacunkowa wartość srebrno-szarego samochodu wynosiła około 1500 euro. Obecnie trwają międzynarodowe poszukiwania Golfa. Soko Kfz przejął dalsze dochodzenia.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.