W ubiegłym tygodniu odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bogatyni zwołana w trybie nadzwyczajnym przez Wojciecha Dobrołowicza, burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

Wyniosłość Działoszyna, lewa strona w kierunku Bogatyni, fot. archiwum 

W porządku obrad zawarto zmiany w budżecie m.in. w kwocie ponad 700 tys. zł realizację zadania związanego z termomodernizacja stropodachu na szpitalu. Podjęto również uchwałę związaną z regulaminem funkcjonowania targowisk - przypomnijmy, że wcześniej ogłoszono już termin otwarcia nowego targowiska (vide Jest termin otwarcia nowego targowiska).

- Najwięcej jednak czasu poświecono uchwale dot. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu geodezyjnego Zatonie, Trzciniec oraz Działoszyn, gmina Bogatynia (...). Jest to kontynuacja uchwały związanej z przystąpieniem do studium dla tego obszaru, która to była procedowana w marcu - skomentował po sesji radny Dominik Zawada. Poruszaliśmy ten temat w artykule Zamiast szklarni maja powstać farmy fotowoltaiczne.

- Dla przypomnienia na terenie gminy zlokalizowano farmy na powierzchni około 70 ha natomiast wniosków jest na około 800 ha. Bardzo cieszy informacja przekazana przez Burmistrza związana z tym, że nie jest zwolennikiem powstawania farm w miejscach, które bezpośrednio otaczają zabudowania poza tym to rada miejska decyduje o tego typu sprawach w postaci podejmowanych uchwał. W planach inwestora tj. firmy FTF FARM 1 jest wybudowanie farm fotowoltaicznych po prawej i lewej strony tzw. Góry Działoszyńskiej na powierzchni około 140 hektarów o planowanej mocy 100 MW. W przypadku odstępstw związanych miedzy innymi możliwości lokowania paneli pod liniami wysokiego napięcia istnieje możliwość zwiększanie mocy i powierzchni. Ja wstrzymałem się od głosu ze względu na fakt, że na do dna dzisiejszego nie pozyskałem wiedzy dotyczącej ilość terenów na których aktualnie można lokować tego typu instalacje. Póki co jest to uchwała intencyjna - dodaje radny Zawada.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.