Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni testuje elektryczną śmieciarkę. Pojazd będzie jeździł ulicami naszego miasta 2 tygodnie.

Fot. GPO

- Firmy takie jak nasza, są zobligowane ustawą o elektromobilności do posiadania określonego odsetka pojazdów zeroemisyjnych już w roku 2025. Dzięki działowi Transportu oraz Ochrony Środowiska udało się sprowadzić na testy śmieciarkę elektryczną Renault Trucks D Wide - poinformowało Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Ten w 100% elektryczny pojazd jest też pierwszym zarejestrowanym w Polsce elektrycznym samochodem ciężarowym, który trafił do produkcji seryjnej. 

Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Elektromobilności, samorządy są zobligowane dążyć do zrównoważonego rozwoju transportu komunalnego i tym samym do zmniejszenia liczby pojazdów z napędem konwencjonalnym w miejskich flotach.

- Od najbliższego poniedziałku 11 grudnia będzie można zobaczyć śmieciarkę na naszych drogach Za dwa tygodnie opowiemy jak sprawdziła się w ocenie naszych pracowników - podsumowuje GPO.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.