Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z funkcjonariuszami ze zgorzeleckiej grupy Nysa zatrzymali 41-latka, na posesji którego w jednym z budynków gospodarczych ujawnili zdemontowany już samochód. Jak się okazało pojazd marki Audi Q7 o wartości około 300 tysięcy złotych został skradziony z terenu Niemiec. Zatrzymany usłyszał zarzut za paserstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z policjantami ze zgorzeleckiej grupy NYSA, w budynku gospodarczym na terenie gminy Pieńsk ujawnili zdemontowany pojazd marki Audi. Części samochodu były owinięte folią. Jak wynika z dokonanych ustaleń samochód o wartości około 300 tysięcy złotych został skradziony dwa dni wcześniej z terenu Niemiec. W tej sprawie został zatrzymany 41-letni właściciel posesji.

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut za paserstwo.

Przypominamy, że kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z kradzieżą tego samochodu.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.