Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę na terenie Zgorzelca zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. 34-latek miał przy sobie metamfetaminę, a 44-latek marihuanę. Dodatkowo młodszy okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Za posiadanie środków odurzających i psychotropowych może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu woreczki a marihuaną, fot. KPP w Zgorzelcu 

Wczoraj policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę na terenie Zgorzelca zatrzymali 34 i 44-latka, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Młodszy dodatkowo poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości.

Pierwszy został zatrzymany po godzinie 14:00. Policjanci sprawdzili go w dostępnych bazach danych i okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego ma do odbycia 74 dni zastępczej kary aresztu. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili woreczek foliowy z metamfetaminą.

44-latek został zatrzymany na jednej z ulic w mieście przed godziną 18:00. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał przy sobie woreczek foliowy z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem, że są to narkotyki mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli kolejne woreczki. Badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że była to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 50 działek handlowych tego narkotyku.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.