Trwają przygotowania do zmiany, a właściwie rozszerzenia palety liter na tablicach rejestracyjnych. Całe województwo otrzyma nową literę "V", co oznacza, że bogatyńskie "blachy" będą się również zmieniać.

Zamiast DZG będzie VZG, fot. bogatynia.info.pl

Zamiast dotychczasowego "DZG" na tablicach rejestracyjnych w całym powiecie zgorzeleckim pojawiać będzie się "VZG". Nowe rozporządzenie w tym temacie jest już procedowanie. Oznaczenie tablicy odnosi się do litery oznaczającej województwo (w naszym przypadku jest to "D" jak dolnośląskie i teraz będzie również "V"), kolejne to powiat (ZG), te pozostają bez zmian. Konieczności taka wynika z wysycenia możliwych kombinacji rejestracji, która bezpośrednio wiąże się z ilością pojazdów. Zmiany dotyczą całej Polski i mają nastąpić od czerwca.

I tak Gdańsk to teraz „XD” zamiast „GD”. Wspomniany Wrocław (miasto) zamiast „DW” będzie oznaczony „VW”, Poznań w miejsce będącego obecnie „PY” będzie miał „MO”, Kraków — było „KK”, a będzie „JR”, a np. w Rzeszowie zamiast „RZ” spotkamy „YZ”.

Dla nowych oznaczeń nie trzeba będzie wymieniać tablic. Przypomnijmy, że w Bogatyni jest Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu (w budynku UMiG, przy ulicy Daszyńskiego).

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.