Dzisiaj po godzinie 4:00 na drodze wojewódzkiej numer 352 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z bogatyńskiego komisariatu i z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem marki Audi zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Volvo Niestety 24-letni kierujący osobówką w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Fot. KPP w Zgorzelcu 

Dzisiaj rano, po godzinie 4:00 dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na 26 kilometrze drogi wojewódzkiej numer 352. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe oraz policjanci z bogatyńskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, 24-letni kierujący pojazdem marki Audi na chwilę obecną z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Volvo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie i innych na utratę życia albo zdrowia.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Aktualizacja 2

05.02.2024 r. na 26 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 352 między miejscowościami Działoszyn i Bogatynia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 4 zastępy z JRG Bogatynia, OSP Działoszyn, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.