Gmina Bogatynia rozpoczęła postępowanie na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania „Uzbrojenie terenu planowanej strefy przemysłowej Bogatynia-Porajów”. Realizacja zadania jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Działki w rejonie planowanej strefy, fot. bogatynia.info.pl

O sprawie planowanego uzbrojenia pisaliśmy już wielokrotnie - m.in w artykule Co dalej z planowanym uzbrojeniem strefy przemysłowej w Porajowie?. W październiku, przed wyborami Bogatynia otrzymała dofinansowanie z rządowego programu. Pieniądze mają być przekazane na uzbrojenie terenu inwestycyjnego w Porajowie. Dotacja ponad 93 mln zł, przyznana została w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja VII Rozwój Stref Przemysłowych.

Zanim powstanie infrastruktura, musi powstać program funkcjonalno-użytkowy, który gmina chce zamówić.  Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla zadania „Uzbrojenie terenu planowanej strefy przemysłowej Bogatynia-Porajów” w zakresie infrastruktury drogowej dróg gminnych, sieci kanalizacji sanitarnej bytowej i technologicznej oraz sieci kanalizacji deszczowej z miejscową retencją.  Celem programu funkcjonalno-użytkowego jest ustalenie planowanych kosztów prac projektowych oraz wykonania robót mających na celu uzbrojenie terenu przyszłej strefy ekonomicznej zlokalizowanej w Gminie Bogatynia, w rejonie Styku Trzech Granic w obrębie miejscowości Porajów i Kopaczów, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi transgranicznej Nr 332 (łączącej czeską drogę nr 35 z niemiecką drogą Nr B178). Szacunkowa długość sieci drogowej, jak i wodno-kanalizacyjnej to 2.500,00 m. Zakres i formę programu funkcjonalno-użytkowego opisuje Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii. Oferty na program można składać do końca lutego, a cały dokument ma powstać w dwa miesiące. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.