Komitet wyborczy "Piękna Bogatynia", którego pełnomocnikiem wyborczym jest radny Jerzy Wiśniewski, a prawdopodobnym kandydatem na burmistrza Piotr Adaszewski rozpoczął kampanię wyborczą. Jako pierwsi w Bogatyni rozwiesili plakaty nawiązujące do nadchodzących wyborów samorządowych.

Akcja plakat "Pięknej Bogatyni", fot. bogatynia.info.pl

Na bogatyńskich słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty jak na załączonym obrazie. To "Akcja Plakat" organizowana przez KWW "Piękna Bogatynia". - W Bogatyni na słupach ogłoszeniowych można już zauważyć nasze plakaty. To natychmiastowa odpowiedź dla Pana Prezesa PEC. Nie zgadzamy się biernie oczekiwać na kolejne astronomiczne wzrosty na rachunkach za ciepło. Na zdjęciu wyraźnie zaznaczamy postulat taniego ciepła na tle pary z chłodni kominowych elektrowni. Rok w rok gigantyczne ilości ciepła odprowadzane są bez sensu w powietrze a nam rachunki rosną w tempie przewyższającym inflację - możemy przeczytać w mediach społecznościowych w opisie akcji.

Prezes PEC występował na ostatniej sesji Rady Miejskiej  tłumacząc przyczyny wzrostu cen energii cieplnej. Zdementował również jakoby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pracowało nad nowymi stawkami taryf.

- Nikt nic nie może, nikt nic nie wie , niczego w tej sprawie nie można zrobić. To właśnie w pierwszej kolejności chcemy zmienić, można wiele tylko musi się chcieć, zwłaszcza odpowiedzialnym za dostarczanie ciepła do Bogatyni. Nie zamierzamy o sprawie biadolić w internecie tylko wychodzimy do ludzi. Plakaty, ulotki i spotkania. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że nie musimy zgadzać się na tak wysokie rachunki za ciepło i jakie za tym przemawiają argumenty. Ciepłownicza drożyzna w Bogatyni to najważniejszy problem do rozwiązania od wielu lat - dodaje komitet. 

"Piękna Bogatynia" zajmuje się również tematem inwestycji ciepłowniczej w Sieniawce (vide Odpowiedź burmistrza w sprawie zimna w Sieniawce) i kłopotach z odbiorem technicznym instalacji i ukończeniem zadania.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.