- artykuł sponsorowany -

Wygrana z bankiem sprawy frankowej może po wyrokach TSUE wydawać się banalna, jednak w rzeczywistości wymaga wiedzy, praktyki i nie jest dla laika tak prosta jak można byłoby się spodziewać. Pomoc fachowego prawnika zapewne się przyda w występowaniu przed sądem, formułowaniu wniosków i argumentów popierających żądanie unieważnienia kredytu frankowego z powodu jego abuzywnosci.

Popularność unieważnienia kredytu przed sądem

Szukając w sieci informacji na temat kredytów frankowych nie sposób nie trafić na tematy związane z unieważnieniem kredytów w CHF. Faktycznie to popularne rozwiązanie jednak nie dla każdego frankowicza. Aby z niego skorzystać trzeba spełnić kilka warunków. Aby sprawdzić, czy możemy i my swój kredyt unieważnić dobrze jest poddać analizie prawnej dokument umowy z bankiem. Analizę taką wykonują w sieci prawnicy z dedykowanych kancelarii frankowych. często jest to usługa niezobowiązująca, darmowa, dzięki której można się przekonać jakie mamy szanse na odfrankowienie poprzez unieważnienie kredytu i odzyskanie wszystkich wpłaconych środków na poczet spłaty zobowiązania kredytowego w szwajcarskiej walucie.

Udowodnienie abuzywnych klauzul w umowie kredytowej z bankiem

Pozew o unieważnienie kredytu we frankach szwajcarskich wymaga uzasadnienia oraz przeprowadzenia postępowania dowodowego. Jednym z elementów postępowania jest przesłuchanie stron, innym analiza dokumentów umownych. Odpowiednia argumentacja w toku postępowania pozwoli przekonać sąd do podjęcia decyzji o unieważnieniu umowy w całości zgodnie z wytycznymi zawartymi w orzeczeniu TSUE odnośnie abuzywnych zapisów umownych powodujących nieważność umowy od chwili jej zawarcia. Pomoc frankoiwczom warszawa polegająca na wsparciu w argumentacji, przygotowaniu do przesłuchania, sporządzeniu pozwu oferują kancelarie frankowe wyspecjalizowane w tym segmencie rynku.

Szeroki dostęp do informacji

Oprócz usług porad prawnych oferowanych frankoiwczom odpłatnie od samego początku sporów i problemów, jakie nastręczały kredyty we frankach, wzrost kursu franka, warto pamiętać, iż w Internecie dostępna jest szeroka wiedza na tematy frankowe, dostępna zupełnie bezpłatnie, dla każdego. Wiele publikacji napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, zawiera poradniki krok po kroku. Pomocne są narzędzia w postaci kalkulatora frankowego prezentującego korzyści z unieważnienia umowy kredytowej, jak również wzory pozwów.

Pomoc prawna nie jest obowiązkowa

Decydując się na wytoczenie powództwa nie ma obowiązku korzystania z profesjonalnego zastępstwa procesowego. Można występować osobiście we własnym imieniu, bez pomocy adwokata. Bezsprzecznie obniży to koszty sprawy frankowej, aczkolwiek warto przemyśleć czy jesteśmy gotowi na pojedynek z prawnikami banku, czy czujemy się na tyle pewni swej wygranej. W wyniku popełnianych błędów i niedopatrzeń, braków formalnych postępowanie może się przeciągnąć niepotrzebnie w czasie. Oszczędności te mogą w finale okazać się nieopłacalne.

Grafika: freepik.com

- artykuł sponsorowany -

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.