fot. bogatynia.info.plJak poinformowało dzisiaj Polskie Radio Wrocław prokuratura nie wszczęła śledztwa w sprawie przerwania odbudowy 11 mostów w Bogatyni

"Zgorzelecka prokuratura nie wszczęła śledztwa w sprawie przerwania odbudowy 11 bogatyńskich przepraw zniszczonych przez powódź w 2010 roku" - pinformowało dzisiaj Polskie Radio Wrocław na swojej stronie internetowej (cały materiał: Nie ma mostów. Winnych też nie ma).

Jak informowaliśmy już wcześniej sprawa trafiła do prokuratury za sprawą naszych samorządowców. Gmina zerwała umowę i złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarzut to narażenie gminy na szkodę.

Po zerwaniu umowy z Jedynką Budownictwo przedstawiciele UMiG Bogatynia informowali (między innymi w wypowiedziach dla Radia Wrocław Kary, procesy i niedokończone mosty (posłuchaj)), że na obiektach mostowych jest prowadzona inwentaryzacja. Miało to umożliwić ogłoszenie przetargu na dokończenie odbudowy mostów. Terminem zakończenia prac miał być sierpień, lecz już wiadomo, że nie zostanie on dotrzymany.

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.