Kilka samochodów pojechało do Olszyny z darami od bogatynian. Teraz kolejna akcja - zbieramy dla dzieci

- Informujemy, że tylko do wczoraj dzięki życzliwości naszych mieszkańców udało się zebrać kilkaset kilogramów produktów spożywczych, wodę oraz środki czystości dla Mieszkańców Olszyny. Wszystkie zebrane dary zostały przewiezione do Olszyny kilkoma samochodami, a następnie przekazane do sztabu kryzysowego oraz bezpośrednio do poszkodowanych mieszkańców - informuje UMiG Bogatynia - Dary przekazane przez mieszkańców Bogatyni były jednym z pierwszych transportów z pomocą jakie dotarły do poszkodowanych. Na ten temat pisaliśmy w artykułach: Pierwszy dzień zbiórki dla Olszyny w liczbach, Pomóżmy powodzianom z Olszyny Lubańskiej i Bogatynianie pomagają - można przynosić dary.

Poszkodowani potrzebują naszego wsparcia, dlatego Komitet Zbiórki Darów dla Olszyny przeprowadzi kolejną 2-dniową akcję pod hasłem "wszystko dla dzieci". Tym razem dary dla dzieci będzie można przekazać w piątek i sobotę (13 - 14 lipca) w następujących punktach:

- hala sportowa OSiR przy ulicy Sportowej - punkt otwarty na stałe na czas trwania akcji

- Biblioteka Publiczna w Bogatyni przy ulicy II AWP 2g - w piątek. godz. 10-16; w sobotę godz. 10-14

W sobotę 14 lipca dodatkowe 2 punkty:

- Specjalny samochód na placu przy TEXTIL MARKET - ROSSMAN (ul. II AWP) w godz. 10-14;

- Supermarket TESCO przy ulicy Daszyńskiego w godz. 10-14.

- Wszystkim darczyńcom z Bogatyni należą się ogromne podziękowania. Ogromne zaangażowanie i pomoc są nie tylko gestem solidarności, ale także możliwością udzielenia sąsiedzkiej pomocy poszkodowanym mieszkańcom Olszyny - możemy przeczytać w komunikacie UMiG.

Galeria, fot. UMiG Bogatynia:

{gallery}powodz/dla_olszyny{/gallery}

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.