Tak wygląda dzisiaj Aleja Żytawska, fot. bogatynia.info.plNiedługo poznamy wykonawcę Alei Żytawskiej, ale już dzisiaj wiadomo, że inwestycja dostała pieniądze z programu unijnego

Przetarg na rewitalizację ulicy Waryńskiego został już ogłoszony pod koniec ubiegłego miesiąca. Jak wówczas informowaliśmy odbudowa zniszczeń i rewitalizacja ul. Waryńskiego to zadania ujęte w ramach ochrony zdegradowanych terenów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 -2013. Wczoraj oficjalnie poinformowano, że Bogatynia dostała dotację w ramach RPO. Wyboru dokonał Zarząd Województwa Dolnoślaskiego.

W sumie zarząd wybrał 29 inwestycji realizowanych na terenie 12 miast: Kowar, Boguszowa-Gorców, Wołowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Strzelina, Kudowy-Zdroju, Góry, Jelcza-Laskowic, Strzegomia, Sycowa, Bogatyni i Złotoryi. Jednym z najdroższych przedsięwzięć, które zostanie dofinansowane kwotą prawie 3,2 mln zł, jest rewitalizacja Alei Żytawskiej w Bogatyni - jej całkowity koszt to ponad 7,4 mln zł.  Do najmniej kosztownych inwestycji należy z kolei modernizacja budynku mieszkalnego w Wołowie, wyceniona na 120 tys. zł., z czego 70 tys. pokryje dotacja z RPO WD.

Do dofinansowania w ramach naboru swoje przedsięwzięcia mogli zgłaszać wnioskodawcy z 17 miast. Inwestycje musiały być najpierw uwzględnione w lokalnym programie rewitalizacji każdego miasta (uchwalanym przez jego władze). Decyzja zarządu o przyznaniu dofinansowania nie kończy jeszcze naboru - część wniosków o dofinansowanie jest jeszcze w trakcie oceny.  

Na podstawie: RPO

Na ten temat pisalismy:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.