Radny Zbigniew Szatkowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej podczas sesji mówił, że "radnym podniosą się włosy do góry" kiedy zespół będzie składał raport. 

 

Zbigniew Szatkowski podczas jednego ze spotkań, zdjęcie archiwalne, fot. bogatynia.info.pl

Radny Szatkowski podczas sesji Rady Miejskiej wspomniał o pracach swojego zespołu, który w ramach zadania Komisji Rewizyjnej zajmuje się wybranymi tematami. Komisji przewodniczy właśnie Zbigniew Szatkowski (vide Radni funkcyjni, kto w jakiej komisji?). Podczas jednej z grudniowych uchwał radni wyznaczyli Komisji Rewizyjnej nowy obszar zadań, a wspomniany raport ma pojawić się jeszcze w tym roku. Plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2018 roku zawiera m.in. analizę wykonania budżetu za 2017 rok i sprawę absolutorium. Komisja zajmie się również odbudową sieci kanalizacji ogólnospławnej wraz z odbudową nawierzchni ul. Ogrodowej w Porajowie (przypomnijmy, że sprawą w Porajowie zajmuje się również prokuratura: Grozi 3, 5 i 10 lat, zabezpieczono majątek wiceburmistrza). Podjęty został również temat rewitalizacja Centrum Bogatyni. Radni sprawdzą także dochody z podatków i opłat lokalnych w roku 2017 i dochody ze sprzedaży mienia z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego przysługującego osobom fizycznym w prawo własności oraz najmu i dzierżawy składników majątkowych gminy. Przewidziana jest także kontrola wydatkowania środków przekazywanych do SP ZOZ i kontrola w Urzędu Miasta i Gminy w zakresie celowości i gospodarności wydatków na promocję oraz celowości i gospodarności wydatków związanych z organizacją pracy Urzędu. Przewidziano również kontrola zadania inwestycyjnego: „Modernizacja obiektu przy ul. M.C Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową oraz kontrolę wykonania planu finansowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Radny Szatkowski nie chciał powiedzieć co już udało się komisji ustalić, ale wspomniał, że "w niektórych przypadkach podniosą się włosy do góry". Chodzi zarówno o dbałość o dochody, jak również o wydatkowanie publicznych środków. Radny wspomniał, że chciałby, aby była możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej za podejmowane decyzje. Przytoczył przykład świetlicy przy ulicy Skłodowskiej-Curie, której remont kosztował ok. 300 tys. zł. W listopadzie skradziono tam drzwi ( o sprawie informowali nasi czytelnicy Słynna świetlica na ul. Skłodowskiej-Curie). - Drzwi nie ma, a nikt z Urzędu nie zrobił zgłoszenia na temat kradzieży tych drzwi - dodał Zbigniew Szatkowski. Ten wątek również ma znaleźć się w raporcie. 

O innych kontrolach pisaliśmy wczoraj w artykule "Gmina nie została nam przekazana", czyli epidemia w urzędzie.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.