Gmina oceni jakość gruntu, na którym zbudowano kąpielisko zewnętrzne. W tym celu wykonane zostaną odwierty. Będzie ich 13.

 

Zamknięta brama kąpieliska od strony placu zabaw, fot. www.instagram.com/bogatynia_info 

W majowym wywiadzie dla Telewizji Bogatynia burmistrz Wojciech Błasiak mówił m.in. o kąpielisku otwartym (pisaliśmy o tym w artykule W. Błasiak: "z tego kufra dobroci zjedliśmy wszystko"). - Ta inwestycja jest nieprzemyślana - dodał. Inwentaryzacja dopiero się zaczęła. Burmistrz zapowiedział, że trzeba zrobić badania geologiczne, żeby mieć zbadane podłoże. Czy wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną i czy nie grozi nam np. pęknięcie niecki. Trzeba grunt zbadać i wiedzieć czy wymiana podłoża była konieczna i czy została prawidłowo wykonana. Bez tych czynności nie można wykonać inwentaryzacji i zgodności z projektem. W tym roku basen na pewno nie będzie otwarty, a w przyszłym? - Kto wie - odpowiedział burmistrz. Inwentaryzacja dokładnie wykaże jakie koszty należy ponieść, aby doprowadzić obiekt do użytkowania. 

Prace przygotowawcze już ruszyły. Gmina ogłosiła postępowanie w sprawie wykonania projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów znajdujących się na terenie otwartego basenu miejskiego zlokalizowanego w Bogatyni przy ul. Kąpielowej. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opracowania geotechnicznego warunków gruntowych wraz z dokumentacją badań podłoża oraz porównaniem nowo wykonanej dokumentacji geotechnicznej z pierwotną opinią geotechniczną opracowaną przez Zakład Geotechniki i Hydrotechniki Budowlanej „GEOLOR” z siedzibą w Bogatyni ul. Kazimierza Wielkiego 7 w roku 2017 - możemy przeczytać w dokumencie. Zamówienie (po wyborze oferenta) ma być wykonane w 30 dni. 

W ramach przeprowadzanych działań oceny gruntu (rodzimego i wbudowanego) będą przeprowadzone odwierty geologiczne we wskazanych miejscach na potrzeby rozpoznania budowy geologicznej podłoża wraz z sondowaniem w celu określenia fizycznych i mechanicznych właściwości poszczególnych warstw geotechnicznych, a także dokonana będzie ocena podbudowy pod terenami utwardzonymi kostką betonowa (parking, droga dojazdowa, komunikacja wewnętrzna) i przydatność wbudowanych gruntów do celów budowlanych. Przeprowadzane badania gruntu mają na celu uzyskanie szczegółowych informacji na temat jego specyfikacji. Przedmiotowa analiza będzie sfinalizowana szczegółowym raportem wraz z odpowiednimi zaleceniami. Planowane jest 11 wierceń na głębokość do 6 m i 2 wiercenia na głębokość do 4 m (parking) oraz badanie płytą statyczną podbudowy pod parkingiem i drogą z kostki brukowej betonowej, na wewnętrznej drodze i  na chodnikach.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.