Jak pożar wpłynął na sytuację naszego szpitala i odwołane referendum?  Tygodnik "Przegląd" opublikował artykuł dotyczący naszego miasta.

W grudniowym wydaniu tygodnika "Przegląd" ukazała się analiza kilku ważnych chwil z życia bogatyńskiej społeczności. Analiza widziana "na odległość" zaskakuje skrótami myślowymi i powiązaniem wydarzeń na pierwszy rzut oka niemających nic ze sobą wspólnego. Już sam tytuł artykułu Odległe skutki groźnego pożaru (autor Violetta Waluk opublikowany w wydaniu 48/2012) powiązany z wprowadzeniem do tekstu zastanawia.

Violetta Waluk rozpoczyna swój felieton od powiązania pożaru w bogatyńskiej elektrowni z wnioskiem o referendum w sprawie odwołania burmistrza. W międzyczasie przewija się temat zmniejszenia dochodów budżetowych, budowy nowego bloku, Greenpeace, postrzelenia prezydenta Czech, zlikwidowanego "Energetyka" kończąc na szpitalu i referendum. Wszystko wydaje się logicznie powiązane lecz dla obserwatora "z wewnątrz" wnioski są za daleko idące, a podawane fakty niepełne.

Warto przeczytać długi tekst (link poniżej - red.) aby dowiedzieć się jak wygląda Bogatynia z daleka. Jak nasze małe sprawy mogą odbić się szerszym echem i jak "efekt motyla" globalnie może wstrząsnąć samorządem.

Pełen tekst: Odległe skutki groźnego pożaru, autor Violetta Waluk opublikowany w wydaniu 48/2012 "Przeglądu".

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.