Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 42-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu tester narkotykowy i dwa woreczki z narkotykami, fot. KPP w Zgorzelcu 

Podczas nocnej służby na terenie miasta policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zauważyli kierującego pojazdem marki Volkswagen, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu kierujący porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Jak się okazało uciekinierem był 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Policjantom tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ myślał, że jest osobą poszukiwaną.

Podczas podjętej interwencji sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze przy mężczyźnie zabezpieczyli woreczki foliowe z marihuaną i metamfetaminą. Natomiast tester narkotykowy wykazał, że 42-latek jest pod ich wpływem.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Taka samą karą zagrożone jest kierowanie wbrew sądowemu zakazowi.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.