Po raz 13 wręczono wyróżnienie Człowieka Roku Biblioteki.

Przypominamy, iż za rok 2022 wyróżnienie otrzymał Pan Edward Semper, wieloletni kurator cmentarza ewangelickiego w Bogatyni, pasjonat historii naszego regionu i miasta, tłumacz z języka niemieckiego, czynny społecznik i sympatyk działań bibliotecznych.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Bractwa Ziemi Bogatyńskiej i zgromadziła liczne grono sympatyków Pana Edwarda. Nagrodzony otrzymał okolicznościowy dyplom, statuetkę i oczywiście mnóstwo ciepłych życzeń od zaproszonych gości.

Była to również okazja do obejrzenia mini wystawy przedstawiającej postać Pana Sempera i zwiedzenia Dworca Historycznego ze zgromadzonymi eksponatami związanymi z historią Bogatyni. Wśród gości znaleźli się między innymi przyjaciele i rodzina Pana Edwarda, członkowie Bractwa Ziemi Bogatyńskiej, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia z Burmistrzem Wojciechem Dobrołowiczem na czele.

 

Gratulując raz jeszcze Panu Semperowi wyróżnienia, dziękujemy za liczne przybycie na uroczystość i zapraszamy za rok na kolejną edycję!

źródło,  foto: biblioteka publiczna

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.