Ponownie wpłynęła jedna oferta w powtórzonym przetargu na budowę ścieżki rowerowej do Zatonia. Ofertę ponownie złożyła firma ABM Zgorzelec, która zaproponowała wybudowanie trasy za ok. 9 mln zł. To dwa razy tyle ile mamy na ścieżkę.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum 

Przetarg został unieważniony i ogłoszony już 4 raz. Ponownie zgłosiła się tylko jedna firma ABM Zgorzelec z Jędrzychowic. Kwota przewyższa założenia niemal dwukrotnie.  Przetarg ogłaszany był w formuje zaprojektuj i wybuduj. Zmodyfikowano wymagania w stosunku do wcześniejszych postępowań, ale nie pomogło to. Zainteresowanie niewielkie (jedna firma) i oferty za drogie. Burmistrz unieważnił postępowanie. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 4,5 mln zł.

Do pierwszego przetargu zgłosiło się jedynie Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania proponując cenę 12 mln zł za wykonawstwo. Przetarg został wówczas unieważniony.

Przypomnijmy: Firma z Katowic opracowała program funkcjonalno- użytkowy budowy drogi rowerowej na trasie Bogatynia-Zatonie wzdłuż ciągu drogi gminnej od skrzyżowania ul. Zgorzeleckiej z Aleją Solidarności do ul. Młodych Energetyków w Zatoniu. Kompletna dokumentacja za około 42 tys. zł wraz z indywidualnym preliminarzem kosztów wyliczyła koszt budowy takiej ścieżki na prawie 5,3 mln zł. Urząd Miasta i Gminy przygotował wniosek na wybór wykonawcy w trybie zaprojektuj wybuduj, ale postępowanie nie zostało jeszcze ogłoszone.

Projekt koncepcyjny już powstał już dwa lata temu. Teraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Zakres planowanej inwestycji przewiduje wykonanie drogi rowerowej o szer. 2,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie oznakowania oznakowanie poziomego i pionowego, wycinkę drzew kolidujących z budową drogi rowerowej i wykonanie Miejsca Obsługi Rowerzystów (wyposażonego w tablicę informacyjną, dwie ławki, śmietniki oraz stojak na rowery). Gmina już posiada „Projekt koncepcyjny budowy drogi rowerowej na odcinku Bogatynia-Zatonie o długości ok. 3,6 km” opracowany przez P.P.H. AWIS sp. z o.o. w styczniu 2021r.,

Przedmiotowa droga rowerowa będzie odcinkiem biegnącym przez teren niezabudowany, łączącym istniejącą ścieżkę pieszo-rowerową biegnącą w Bogatyni wzdłuż Alei Solidarności i ulicy Pocztowej z trasą rowerową, która będzie wytyczona przez lokalne ulice i drogi w Zatoniu i Trzcińcu i docelowo do magistrali rowerowej ER3b (Szlak Nysy Łużyckiej) stanowiącej jedną z głównych planowanych tras rowerowych województwa dolnośląskiego.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.