Plansze to część "Trialogu dla Trójstyku". Projekt zakłada udziału obywateli w procesie dyskusji na rzecz sprawiedliwej transformacji trzykrajowego region.

Fot. bogatynia.info.pl

Portrety osobowości z naszego trzykrajowego regionu w formie plansz i krótkich wideo. Przeprowadzono wywiady z trzema osobami z każdego miasta Związku miast "Mały Trójkąt". Wideo można obejrzeć na stronie projektu.

"Trialog na Trójstyku" to projekt, który już się rozpoczął.

- Nasz trzykrajowy region Związku Miast „Mały Trójkąt - Bogatynia - Hrádek nad Nisou – Zittau” stoi przed wielkimi wyzwaniami. Zarówno obecne wydobycie węgla, jak i przyszły proces transformacji mają różnorodne bezpośrednie i pośrednie skutki dla mieszkańców naszego regionu ze względu na ścisłe powiązania ekologiczne, gospodarcze i społeczne. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby wspólnie aktywnie kształtować nadchodzący proces transformacji - możemy przeczytać na stronie internetowej.

Celem jest zainicjowanie i pogłębienie trialogu na rzecz sprawiedliwej transformacji regionu, który najpierw uchwyci aktualne nastroje, a następnie w toku transgranicznej wymiany propozycji, myśli i idei wypracuje wspólną wizję dla Trójstyku na czas po węglu.

W załorzeniach partnerami projektu jest Związek Miast Mały Trójkąt z miastami Bogatynia, Hrádek nad Nisou i Zittau oraz możliwie jak największa liczba podmiotów społecznych z instytucji, organizacji i stowarzyszeń z różnych dziedzin (np. edukacji, kultury, sportu, turystyki, ochrony środowiska i przyrody).

Przewidziane są dwie fazy.

Faza 1: Ankiety dla mieszkańców, wydarzenia informacyjne, wywiady w celu uchwycenia aktualnych nastrojów i identyfikacji problemów.

Faza 2: Warsztaty, projekty szkolne, przyszłe warsztaty dla procesu pogłębionej dyskusji na temat sprawiedliwej transformacji i wspólnej przyszłości regionu Trójstyku.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.