UMiG Bogatynia, fot. bogatynia.info.pl

Gwizdy, brawa, wystawione głośnik transmitujące obrady, ostre słowa, apele, nerwowa atmosfera i brak konsensusu - tak w kilku słowach można opisać sesję budżetową 2010. Jak będzie w tym roku?

Przewodniczący Rady GiM Bogatynia Patryk Stefaniak ogłosił termin sesji budżetowej.  Proponowany porządek obrad można znaleźć w naszym kalendarzu wydarzeń. Odbędzie się ona dokładnie ostatniego dnia stycznia, czyli w ostatecznym terminie do kiedy zatwierdzić należy budżet. Termin sesji, jak i przewidywana arytmetyka głosowania oznacza, że wszystko odbędzie się bez specjalnych emocji towarzyszących zeszłorocznemu głosowaniu. Burmistrz ma stabilną większość, którą szerzej opisywał nam w wywiadzie przewodniczący Stefaniak (vide Wywiad z nowym przewodniczącym Rady).

Przypomnijmy - w zeszłym roku radni uchwalali budżet na rok wyborczy. Ponadto powstała większość, której z burmistrzem przestało "być po drodze". Opozycjoniści - okrzyknięci wówczas "parszywą jedenastką" chcieli przeforsować się m.in. ograniczenie wydatków będących w dyspozycji burmistrza (fundusz reprezentacyjny i okolicznościowy) i zmniejszenie budżetu Karbonaliów.

To właśnie cięcia "karbonaliowe" wzbudzały najwięcej emocji. W tym roku imprezy nie będzie.

Szerzej na temat tegorocznego budżetu informowaliśmy w publikacji Opinia: Budżet 2011 – nie dla laika (pliki). Pod linkiem można równiez znaleźć cały budżet rozpisany na pozycje. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.