Oscarowy sukces filmu kręconego w Goerlitz i Żytawie (Zittau) rozgrzał umysły kinomaniaków. Czuć powiew wielkiego hollywoodzkiego świata tuż za miedzą. Czesi również doszukali się filmu z krainy marzeń i to nakręconego niedaleko Bogatyni. Role główne zagrał aktor grający Bonda i najsłynniejsza filmowa niania

fot. kadr z filmu "Piękna i Borys Bestia"

W Goerlitz kręcono już wiele filmów w doborowej obsadzie. Najsłynniejszt to "Grand Budapest Hotel, który w nocy otrzymał 4 Oscary (pisaliśmy o tym w artykułach Oscarowe sceny również z Żytawy, Hollywood kręci także w Zittau). Film "The Grand Budapest Hotel" był filmowany również w Zittau. Przy produkcji i na planie pracowało również wielu pomocników z Żytawy (Zittau) i okolic. Goerlitz (czy jak już przyjęło się w niemieckim nazewnictwie Goerliwood) gościło już niejedna ekipę prosto z Hollywood - wspomnieć można choćby o filmach "Lektor" z rolą Kate Winslet, "Bękarty wojny"  z Bradem Pittem w reżyserii Quentina Tarantino czy "W 80 dni dookoła świata", w rolą Jackie Chana. W najbliższa sobotę ogłoszono zdjęcia do kolejnego kastingu filmowego. 

Nieznaną filmową historię przypomniało miasto Chrastava na swojej stronie internetowej. Chrastava jest stolicą Slovetzii, fikcyjnego kraju położonego między Rumunią, Węgrami i Ukrainą. "Mamy lotnisko, na którym przez pas startowy przed startem samolotu pasterze przechodzą ze stadami owiec" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Chrastavy -  "Przynajmniej tak jesteśmy pokazani przez twórców filmu amerykańskiego z 1997". Chodzi o popularną niegdyś komedię romantyczną znaną w Polsce pod tytułem "Piękna i Borys Bestia" (ang. The Beautician and the Beast)  w reżyserii Kena Kwapisa. Film opowiada o dyktatorze z Europy wschodniej, który zmienia się pod wpływem udawanej niani. Borys Pochenko (Timothy Dalton) jest władcą wschodnioeuropejskiego państwa. Także w domu rządzi silną ręką. By zapewnić właściwe wychowanie swoim dzieciom, postanawia zatrudnić guwernantkę. Jego wysłannik leci w tym celu do USA. Wraca stamtąd z ekscentryczną i pełną radości Joy Miller (Fran Drescher, ojciec aktorki był Polakiem).

Jak Chrastava grała w filmie możemy zobaczyć poniżej:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.