Citronex Polska zapowiedział "przygotowanie specjalnego systemu kurtyn ograniczających emisję światła, które zagwarantują poprawę komfortu osób mieszkających w pobliżu kompleksu szklarni". Wszystko to za sprawą interwencji, tym razem Czechów.

Szklarnie widziane z Jasnej Góry, for bogatynia.info.pl

Dzisiaj Citronex Polska na portalu społecznościowym opublikował oświadczenie dotyczące światła z bogatyńskiej szklarni. Niemal we wszystkich mediach opisywane jest światło widoczne nawet 60 kilometrów w głąb kraju naszych południowych sąsiadów. Była już rozmowa w tym temacie z czeskim ministrem ochrony środowiska i czeskim premierem Bohuslavem Sobotką oraz spotkanie polskiego i czeskiego ministra środowiska. Czesi planowali również wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim. Pisaliśmy na ten temat w artykułach Bogatyńskie światło dręczy i Ministrowie o bogatyńskich problemachZapowiadane są prace nad kurtynami ograniczającymi emisję światła.

W oświadczeniu Citronexu możemy przeczytać:

"W nawiązaniu do pojawiających się w mediach informacjach dot. intensywnej emisji światła pochodzącego ze szklarni zlokalizowanych w okolicach Bogatyni chcielibyśmy poinformować, że owa inwestycja zastała zrealizowana zgodnie z przepisami polskiego prawa budowlanego oraz posiada wszelkie wymagane przepisami prawa pozwolenia.

Wsłuchując się jednak w dochodzące do nas sygnały dot. pewnych uciążliwości związanych z zastosowaną technologią uprawy pomidorów w okresie zimowym, podjęliśmy działania zmierzające do ograniczenia emisji światła.

Zleciliśmy holenderskiemu instytutowi badawczemu przygotowanie specjalnego systemu kurtyn ograniczających emisję światła, które zagwarantują poprawę komfortu osób mieszkających w pobliżu kompleksu szklarni".

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.