Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Zbigniew Szatkowski złożył wniosek o odwołanie aresztowanego przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza T. Decyzją radnych wniosek nie został nawet wprowadzony do porządku obrad.

 

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Miejskiej, którą zwołał 12 grudnia świeżo wybrany przewodniczący Rady Miejskiej. Nie zdążył poprowadzić spotkania radnych, bo w czasie między zwołaniem, a sesją została zatrzymany, a później aresztowany (opisywaliśmy szczegółowo zarzuty w artykule Przewodniczący Rady aresztowany za narkotyki). Honory na sesji przejął zastępca przewodniczącego Ryszard Morawski. Głównym punktem obrad było wprowadzenie dopłat do cen wody i ścieków (vide Cena wody jeszcze wyższa). Radni przegłosowali wniosek, ale tematem numer jeden była sprawa przewodniczącego. Przypomnijmy, że nowy przewodniczący Rady Miejskiej został wybrany zaledwie kilka dni temu, po nieoczekiwanej rezygnacji dotychczasowej przewodniczącej (pisaliśmy na ten temat tutaj). Zdążył poprowadzić zaledwie dwie sesje. 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radny Zbigniew Szatkowski złożył wniosek o odwołanie aresztowanego przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza T. Radny Szatkowski dowodził, że przewodniczący stracił zaufanie radnych, a utrzymanie go na stanowisku Przewodniczącego Rady spowoduje niepowetowane straty w wizerunku Bogatyni. Decyzją radnych wniosek nie został nawet wprowadzony do porządku obrad. W głosowaniu udział wzięło sześcioro radnych, aby odwołanie było skuteczne potrzebna była tzw. większość bezwzględna 11 radnych "za". 7 radnych nie głosowało i poprzez obstrukcję uniemożliwiło głosowanie nad odwołaniem. Tym samy radny, mimo 3-miesięcznego aresztu dalej pełni funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni.

Podczas sesji wiceprzewodniczący Morawski poinformował o rezygnacji z mandatu radnego Artura Siwaka. Artur Siwak startował w 2018 roku z komitetu Andrzeja Grzmielewicza. To nie pierwsza rezygnacja z mandatu radnego Siwaka. W 2016 roku radny zrezygnował z mandatu i ponownie został wybrany. Rezygnacja była spowodowana reakcją wojewody w sprawie umowy zawartej między radnym a gminą, na mocy której radny otrzymywał wynagrodzenie (pisaliśmy na ten temat wielokrotnie: Radny Siwak składa mandatKomisarz wygasił mandat radnego, ale radny ma wrócićKiedy i kto zostanie nowym radnym?Siwak kontra Dobrychłop)

.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.